Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Ya Fettah

Ya Fettah

Ya Fettah, Allah'ın en güzel esmalarından bir tanesidir ki sürekli okunması halinde Allah kişiye bereket, güzellik ve hayır ihsan eder. Okumaya devam edenin kalbi nur ile dolar, bütün ters giden işleri yoluna girer, hiç kimseye muhtaç kalacak duruma düşmez, mevki ve mertebe sahibi olur. Ya Fettah ismini her kim sabah namazının arkasından abdestli iken sağ elini kalbinin üzerine koyar ve bu esma-i şerifi okursa kalbi tertemiz olur ve rızkı bollaşır. Ancak her sabah namazının ardı sıra 71 kere okunmasın da fayda vardır. Uyumaya geçmeden önce sağ tarafa dönüp, elini başının altına koyarak ya Fettah ismini her gece okuyan kişinin rüyası güzel olur ve bilmediği birtakım şeyler Allah tarafından kişiye gösterilir.

Her gün güneşin doğmasına az bir zaman kala (Doğmadan önce) 489 defa bu esma-i şerifi okursa Allah ona kalbinde yatan niyeti verir. Aynı zamanda evlenmek isteyip de bir türlü hayırlı nasibini bulamayan kişilerinde aynı sayı ve zamanda ya Fettah (Celle celalühü) ismini okumasında fayda vardır.

Allah'ın 'Ya Fettah ile ya Rezzak' ism-i şeriflerini sürekli hiç bırakmadan günde 100 defa okuyan kişinin Cenab-ı Hak rızkını bollaştırır, bereketlendirir ve kapalı kapları açar.

Özellikle sıkıntı bir süreç içerisinde olan kişi bu esma-i şerifi dilinden hiç düşürmeden okur ise zor gördüğü bütün işleri kolaylaşır, kurtuluşa erer ve feraha kavuşur. Borçları olan veya düşmanına galip gelmek isteyen bir kimse niyetini alıp 489 kere ya Fettah ismini söylerse Allah kişinin dileğini yerine getirir.

Ya Fettah hep sekteye uğrayan, işleri hiç yolunda gitmeyen, girdiği tüm işlerden ayağı tökezleyip çıkan ve bu nedenlerden dolayı huzuru olmayan kişilerin devamlı okuması gereken bir esmadır. Engelleri ortadan kaldıran, sırları içinde barındıran, değişik kerametleri olan, her vakada fetih sağlayan ya Fettah ismi bir 'ism-i azam sırrı' ihtiva eder.

Ya Fettah ismi yalnız sıkıntılardan ve borçlardan kurtulmak için okunmamalıdır. Aynı zamanda gönül gözünün güzel görmesi ve rüya aleminin büyüleyici özelliğinin tadı varmak için de okunması gereken bir isim-duadır.

Ya Fettah ismi 'feth'den gelen bir isimdir. Feth ise gizli olan şeyleri bulmak, kapalı olan şeyi 'açmak' manasına gelir. Gerek maddi anlamda gerekse manevi anlamda kapalı olan şeylerin açılması için okunmasında fayda olan bir ismi şeriftir. Manevi anlamda; gizli olanları görmek, sır perdesine erişmek ve kederi aşıp gönlü açmak gibi. Maddi anlamda ise yolunda gitmeyen işlerin açılması, bir kilidin veya kapının açılması gibi anlamlara da gelmektedir.

Doğada bulunan bitki ve ağaçların çiçek açması, çekirdeklerin ve tohumların sümbül veriyor olması, rahmet ve mağfiret kapılarının açılıyor olması sanmayın ki kendiliğinden. 'Ya Fettah isminin getirdiği tecellidendir'. Ya Fettah ismine iman edenlerin ise Allah bütün kapılarını açar.
Son Güncelleme : 23.01.2024 04:11:19
Ya Fettah ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Ya Fettah Yorumları
şifre

24 Yorum Yapılmış "Ya Fettah"
Gunlerdir aylardir yemek yemedigim konusmadigim uyumadigim tuvalette bulunmadigim heranda bu ve diger esmalari okuyorum ama maddi manevi eksi yonde gidiorum. Ne yapmam lazim gerekir. Butun islerim ters gidio. Hatta hicbir isim rast gitmiyor. İssiz kaldim. Essiz kaldim. Yalniz kaldim. Arkadassiz kaldim. Cevremdeiki herkes beni iyi biri olarak biliyor ama elimden hic bir is gelmior. Hicbir iste basarili olamiyorum. Dualarinizi bekliorum. Yardimci olacak biri varmi?
Fatih . 04.06.2014
5 YANITI GÖRÜNTÜLE
inanmayın bu tür şeylere rızk çalışırsan gelir ALLAHU TEALAnın bu güzel ismini bırak 489 kere 489 bin kerede okusan oturduğun yerden sana rızık vermez biz müslüman ülkelere bakın herkez bu tür hurafeler inandığı için geri kalmışız.suudiler hergün esmaül hüsnamı zikredeiyolarda petrol içinde yuzuyolar ALLAH takdir ederse olur. okadar zengin insan var içlerinde nicesi ALLAH tanımaz şükretmez ama gel gelelim hiç bir zaman muhtaç olmazlar hatta çok zengindirler.ALLAH insanları imtihan eder rızık vererek yada vermeyerek ve sonucunu bekler kulum napacak diye gerisi savsata şukadar şunu okursan şu olur bu olur KUran ve sünnet dışına çıkmak olmamalı evt ALLAHI zikretmek güzel ona hiç bir itirazım yok ama ben şukadar zikrettim rızkım bollanacak bol para kazanacam filan gibi şeyleri ummak hatadır.
Rasim . 24.06.2015
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
ALLAH razı olsun verdiğiniz bilgilerden
Ünal . 17.10.2014
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Bak inanmayin diyen kardesimize, sizin sözlerinize katiliyorum amma Allah en sikintili günlerinde görünmez kullarini size gönderiyorda neden inkar ediyorsunuz?Hiç ummadigin yerden bir arkadasin veya bir kardesiniz sizi hiçmi yönlendirmedi, siz hiç bir kisinin dedigi isi yapmadinizmi,Allah rizklarinizi vermiyormu? sen hadi çalis bakalim Allah senin kapilarini kapattigi vakit,ne ise atilirsan atil kazanacagin vakit islerin ters gider degilmi,iste O araplarin oturduklari yerde paralar su gibi akiyor,ülkeleri oldugu gibi çöldür verende Allah alanda Allahtir,Allah isterse saniyede ellerinden alir.degilmi kardesim sen bir taraftan Allahin isimlerini inkar ediyorsun bir taraftan ziki çekelim diyorsun,bizim memlekette ayçicegine semsamer derler günes nereden dogarsa o taraf yönelir,sende semsamer mesheplisini herhalde. Allahin ismi serifini her zaman zikir edelim.unutmayin riziklari veren Allahtir.Selamlarimla,
Ishak . 28.05.2017
CEVAP YAZ
Rasim bey yorumum size..yazdıklarınız da kısmen haklısınız, ama şunu da söylemeden edemeyeceğim, sen okursun o esmaları allah o okuduğun zikirlerin yüzü suyu hürmetine sana rızık verir..Çalışmadan bir şey olmaz çok doğru fakat çalışmak istersiniz iş bulamazsınız ve ya bieşyler ters gider rızkınız daralıri yünr bu esmaların , dualarn hatırna açılı kapalı olan her şeyiniz..dualar olmadıktan sonra bizim ne öenmimiz var ki?İhlasla, yürekten bir şekilde inanarak okunana her duanın esmanın mutlaka vardır bir hayrı.samimice istedikten sopnra Rabbim niye vermesin, İsteyin verim buyurmamış mı? Diğer şeylere gelince, evet çok zengin insanlar var aralarında dediğiniz gibi allah ı tanımayanlar ama onlar zaten gözlerine perde inmiş insnalar, bu durumun böyle olmasında vardır mutlaka Rabbimiz bir bildiği
Redrose . 01.07.2015
CEVAP YAZ
Rasim bey rabbim kabeyi çöllere kurdurttu . Herkes dalga geçti su olmayan yaşam olmayan bir yerde ne işimiz var dediler . Lakin rabbim şanı yücedir kainatın en şerefli suyunu ismin yüceliği adına çıkarttı . Dahası o kuru çöllerde rabbim oranın halkı kimseye muhtaç olmasın diye kara altın dediğimiz petrol ü ikram etti . Ama oranın halkı petrolümüz var diye çalışmazlarda yatarlarsa elbette rabbim hesabını sorar . Bu isimleri rabbim özellikle kullarına bildirdiki bana bu isimlerle dua edin . Ben iş arıyorum lakin sürekli arzu ettiğim işe başlayamadım Ne yapmam gerek Rabbime yönelip biz aciz kullarına bildirdiği isimler le yalvarmak dua etmek gerek . Hurafe nedir önce onu bir araştırın sonra inşallah yine konuşuruz .
Atilla . 31.03.2017
CEVAP YAZ
Ebe Rasim, Allah Diyorsunda manayı kacırıyorsun sen buranın kalıcı olduğunu düşünüp zenginler diyebiliyorsun nereye kadar? Herseyi veren Allah sen minicik beyninle neyi sorguluyorsun ki onu Yaratan Allah minicik bir parça koyup sonsuz döngüde kayıt yapabilmesini sağlamış sana ilim demiş sen okumamışsın acıktasın diye biat etmiyorsun cık bir bulutun üstüne su koyda dursun debrem olsa hatim indirirsiniz guzel günlerde anmaktan var geciyorsunuz. o zengin dediklerinde anmaktan vaz geciyorlar umarım öyle sınanmazsın ben sınanmak istemem zengin olupta bu isimleri unutacaksam Mucip isminin hikmetiyle bana bunları vermesin Allah C.C
Beyin Terk . 22.08.2017
CEVAP YAZ
nisanlıgın cok sevıyorum evlenmek ıstıyorum o benı sevıyor bazen can sıkıcı seyler oluyor ailede nısan atılmasını ıstemıyoruz evlen mek ıstıyoruz tum engellerı asarak tabı nasıp te varsa hocam sureyı okulsam ıstedıgımız sey gerceklesır mı
Havva . 11.06.2014
CEVAP YAZ
esimden ayrirdim evimden cocuklarimdan ayrirdim her gun 1001 ya vedud ya fettah esmasini okuyum her gece iki rekat hacet namazi kiliyom dualarini bekliyor en yakin zmanda insallah esime cocuklarima geri doneyim diye
Bir Care . 19.01.2022 00:19:27
CEVAP YAZ
Ancak her sabah namazının ardı sıra cümlesin de ancak kelimesinin vazifesi nedir? Neden yazdınız? Ardı sıra derken ardından demek istediğinizi düşünüyorum, yanlışam düzeltin lütfen. Teşekkürler, hayırlı günler .
Kamil Karsit . 05.10.2021 12:49:34
CEVAP YAZ
Bizzat kendim denedim ve tecrube ettim.imanim gibi inaniyorum esmalar insanda acilim yapiyor,,,ama insan gafil oldugundan esmayi zikir ederken unutuyor,,, siteden allah razi olsun
Hikmet . 26.07.2014
CEVAP YAZ
herseyım hayatım manı manevı herseyım terse gıdıyor. hergun 489 defa okuyordum ama zaman gozetmeksızın. sımdı nasıl olacagınıda ogrendım. Allah razı olsun
Fatih . 07.09.2014
CEVAP YAZ
Allahın güzel isimlerinin zikriyle kalbimizi cilalıyalım gönül aynamız tertemiz olsun ve kalbi selimle Huzura erelim. Site sahibinden de Allah razı olsun
Ertan Duman . 23.09.2017
CEVAP YAZ
bu bilgileri bizimle paylaşdığınız için Allah razı olsun selametle Allah ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..
Cahit . 26.02.2014
CEVAP YAZ
Ya fettah ya rezzak ayrı tesbihmi edilecek teşekkür ler allah razı olsun ramazan Şerifiniz mubarek olsun
Mesudd . 30.06.2014
CEVAP YAZ
Ya Fettah celle celaluhu biliyorumda, Ya rezzak nasil okunulur?
Sanne . 15.01.2015
CEVAP YAZ
Ya fettah mı okunur El fettah mı bilgi vermenizi rica ederim
Filiz Gül . 02.08.2014
CEVAP YAZ
allah razı olsun bizi bilgilendirip aydınlattığınız için
Samet . 18.11.2014
CEVAP YAZ
Allahin rahmet ve merhameti uzerinizeolsun cok tesekkurler
Gul . 09.03.2015
CEVAP YAZ
Rabbimin bu güzel ismininher kapıyı açtığına inanıyorum
Yaşar . 19.03.2018
CEVAP YAZ
maşaallah , paylaşım ve bilgi için teşekkür ederim
Makine . 25.07.2014
CEVAP YAZ
ne kadar güzel bir anlamı var kiyüzüm nur açıyo
Ayten Karataş . 18.01.2016
CEVAP YAZ
Allah herkesin yardımcısı olsun.
Esma . 14.07.2014
CEVAP YAZ
Cok guzel Ben uyguladim
Gul . 17.06.2018
CEVAP YAZ
El Bari
El Bari
El Bari, yarattıklarını benzeri olmaksızın, bir kalıptan döker gibi kusursuz ve noksansız yokluktan varlığa çıkaran anlamına gelmektedir. Her yarattığını, bir örneği ya da bir ana maddesi olmadan, elinde herhangi bir plan ve projesi bulunmadan düzgün...
El Hadi
El Hadi
El hadi, rahman ve rahim olan Allah'ın 99 ismi şerifinden bir tanesidir ve sayısız hikmetler ile doludur. Kudreti büyük olan Allah celle celalühü'nün her ismi şerifinde kâinata yararlı insanlara yararlı hikmetler ve faydalar bulunmaktadır. İlk önce ş...
Er Rezzak
Er Rezzak
Er Rezzak, rahman ve rahim olan yüce Allah'ın 99 ismi şerifinden bir tanesidir. Rahman ve rahim olan kudreti daima üstün gelen bütün gözlerin gördüğünün ve görmediği her varlığın tek sahibi olan Allah'ın bütün ismi şeriflerinde bilinen ve bilinmeyen ...
El Cebbar
El Cebbar
El cebbar, rahman ve rahim olan yüce Allah'ın ismi şeriflerinden biridir ve anlamı, fazileti çok büyüktür. Lemleri yaradan yüce Allah yarattığı her şeyin tek sahibidir ve Allah dilediğin var eder dilediğini ise yok eder. Yüce Allah'ın ismi şeriflerin...
El Halim
El Halim
El Halim, Hoşgörülü olan, yarattıklarına yumuşak davranan anlamına gelmektedir. Allah Ezze ve Celle yarattıklarına karşı sınırsız bir şekilde halimdir. Öyle ki, azabı ve celali o kadar büyük olmasına rağmen yarattığı kullarından ve tüm varlıklardan y...
El Kerim
El Kerim
El kerim, rahman ve rahim olan, kudreti daima üstün gelen Cenabı Hakkın 99 ismi şeriflerinden bir tanesidir. El kerim'in fazileti saymakla bitecek gibi değil ve kalplere zikrettikleri sürece huzur veren ismi şeriflerden biridir. Esmaül Hüsna, rahman ...
Allah cc İsmi Hüsnasıyla Tecellisi
Allah cc İsmi Hüsnasıyla Tecellisi
Aziz okurlarım Rahman Rahim olan Allah (Cc)'nün hüsnü adıyla Salat ve Selam Hz. Muhammed Mustafa (S. A. V) Efendimize ve al ve ashabına olsun.Yukarıda Nacizane zikrettiğim Allah (Cc) ism-i mübarekesinin teceliyatı hususun sizinle mütaala edeceğim.All...
İsm-i Azam Nedir
İsm-i Azam Nedir
Allah Teâlâ'nın Kur'an ve hadîs-i şerîflerde zikredilen isimlerinin en büyüğüdür.İsm-i A'zam'ı, Allah, isimleri içinde gizlemiştir. Bunun da hikmeti, kullarının bütün Esmâ-i Husnâ'ya rağbetini sağlamak, kendisine bütün isimleriyle dua edilmesini te'm...
Allahın Diğer İsimleri
Allahın Diğer İsimleri
Allah'ın isimleri 99 taneden ibaret değildir. Yet ve hadîslerde bu 99 isimlerden ayrı olarak Allah'a başka isimler de izâfe edilmiştir.Allah'a izâfe edilen diğer bâzı isimler şunlardırEl-Vâhid'in yerine el-Ehad, el-Kahhâr'ın yerine el-Kâhir, eş-Şekûr...
Esmaül Hüsna Anlamları
Esmaül Hüsna Anlamları
Esmaül Hüsna: Bizleri yaratan Allah'ın en güzel 99 ismidir. En güzel isimler ona aittir. Her birinin bir anlamı ve sıfatı vardır.Allah: Kendinden başka ilah bulunmayan Cenabı Hakkın asıl adıdır.Er-Rahman: Dünya üzerinde yarattığı bütün mahlukata merh...
Esmaül Hüsna Okunacak Saatler
Esmaül Hüsna Okunacak Saatler
GÜNEŞ: Allah, er Rahmanu, er Rahimu, el Meliku, es Selamu, el Haliku, el Bariu, el Basitu, er Rafiu, el Muizzu, el Basiru, el Hakemu, el Adlu, el Gafuru, el Aliyyu, el Hafizu, el Mukitu, el Celilu, el Baisu, el Muhsi, el Hayyu, el Kadiru, el Muktedir...
Esmaül Hüsna Etkisini Arttırma
Esmaül Hüsna Etkisini Arttırma
Okunan Esma-ül Hüsnaların daha çabuk ve daha tesirli olmaları için çoğaltılırlar ve işlem için Arabi Ebced kullanılır. En çok bilinen ve kullanılan büyük Ebced hesabından başka, Arabi Ebced ya da En Büyük Ebced hesabı da vardır. Bu Tabloda harfler yi...

 

Esmaül Hüsna Faziletleri
Ya Latif
El Aziz
Ya Fettah
Kayyum
El Fettah
Ya Şafi
Er Rahim
Ya Bais
Ya Halim
El Latif
El Melik
El Vedud
Ya Mani
Ya Evvel
Es Selam
El Cami
El Müheymin
El Bari
El Hadi
Er Rezzak
El Cebbar
El Halim
El Kerim
Allah cc İsmi Hüsnasıyla Tecellisi
İsm-i Azam Nedir
Allahın Diğer İsimleri
Esmaül Hüsna Anlamları
Esmaül Hüsna Okunacak Saatler
Esmaül Hüsna Etkisini Arttırma
Popüler İçerik
El Vedud
El Vedud
El Vedud, Kuran'ı Kerim'de geçen Allah'ın 99 esmasından biridir.El Vedud isminin anlamı nedir?O dilediği kulunu çok seven, salih kullarını, Onun aşkı ...
Ya Mani
Ya Mani
Ya Mani Allah'ın Kuran'ı Kerim'de geçen 99 esmasından biridir.Ya Mani isminin anlamı nedir?Dostlarını kötülüklere karşı koruyan, istemediği şeylerin o...
Ya Evvel
Ya Evvel
Ya evvel Allah'ın Kuran'ı Kerim'de geçen 99 esmasından biridir.Ya Evvel isminin anlamı nedir?Bu her şeyden önce var olan anlamını taşır. Yüce ...
Es Selam
Es Selam
Es Selam Allah'ın Kuran'ı Kerim'de geçen 99 esmasından biridir.Es Selam isminin anlamı nedir?Emniyet, selam, güven ve esenlik sahibi, her türlü ayıpta...
El Cami
El Cami
El Cami Allah'ın Kuran'ı Kerim'de geçen 99 esmasından biridir.El Cami isminin anlamı nedir?Her istediğini istediği yerde ve istediği zamanda toplayabi...
El Müheymin
El Müheymin
El Müheymin Allah'ın Kuran'ı Kerim'de geçen 99 esmasından biridir. El Müheymin isminin anlamı nedir?Bütün varlıkları koruyan, her şeyin şahitliğini ya...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
İsm-i Azam Nedir
Allahın Diğer İsimleri
Esmaül Hüsna Anlamları
Esmaül Hüsna Okunacak Saatler
Esmaül Hüsna Etkisini Arttırma
Tüm Sevdiklerime Başta Allah Olmak Üzere Nefret Duygusu Beslemekteyim
şialar kafirmidir?
Esmaul Husna saatleri adetleri gerçekten doğru mudur
Error
99
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Tüm Sevdiklerime Başta Allah Olmak Üzere Nefret Duygusu Beslemekteyim
şialar kafirmidir?
Esmaul Husna saatleri adetleri gerçekten doğru mudur
Error
99
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Şubat - 2024